4 טעויות נפוצות בעת קניית מחשב נייד

מחשבים ניידים זוכים לאחרונה בפופולאריות הולכת וגדלה. לפיכך ראוי לבדוק את שיקולים העיקריים שיש לקחת בחשבון לקראת בחירת מחשב נייד. לאור זאת אנו מביאים בפניכם את הכתבה הזו.בכתבה זו לא נתייחס למפרטים טכניים, במקום זאת נתייחס לדברים הפחות בולטים, אבל חשובים לצורך בחירה וקניית מחשב נייד

טעות מספר 1- תקופת אחריות קצרה

כדאי לזכור שעלויות התיקון של מחשב נייד, גבוהות בהרבה מהעלויות לתיקון מחשב נייח רגיל . לכן יש לשים לב לאורך תקופת האחריות הניתנת בעת רכישת המחשב שאתם עומדים לקנות.

רצוי מאוד שהאחריות תהיה לפחות לשנתיים או שלוש שנים. אם קיימת אפשרות להרחבת אחריות על ידי תוספת תשלום – כדאי לרכוש את ההרחבה. אופציית ההרחבה עולה פחות מעלות תיקון ממוצע למחשב נייד.

טעות מספר 2 – נותן האחריות ותנאיה

יש לבדוק מי האחראי על מתן שירות למחשב שלכם. האם במקרה של תקלה במחשב יש להביאו לחנות בו הוא נקנה, או שתאלצו להביאו למעבדה רחוקה ממקום מגוריכם? או שהדבר מבוצע על ידי שליח שבא לאסוף את המחשב ולהחזירו לאחר התיקון. מומלץ במיוחד לבצע בדיקה זו במקרה בו קניית המחשב נעשית דרך האינטרנט.

 

טעות מספר 3 – קנייה בחו"ל ללא אחריות בארץ

מה צריך לבדוק לפני שקונים מחשב נייד בחו"ל? מחיר המחשבים בחו"ל, לעתים קרובות נמוכה יותר ממחירם בארץ, אבל ברכישה בחו"ל טמונות מספר מכשלות נסתרות שכדאי לדעת אודותם, על מנת שלא להיכשל בהן. בזמן קניית מחשב כדאי לבדוק האם על המחשב קיימת אחריות בישראל (בדרך כלל זה נקרא אחריות בינלאומית). אם אין אחריות כזאת, כדאי להימנע מקנייתו למרות המחיר הנמוך יותר. שאם לא כן, במקרה של תקלה כלשהיא תאלצו לתקן אותו על חשבונכם ובדרך כלל עלות התיקון תהיה גבוהה מהחיסכון שהתקבל מקניית המחשב בחו"ל.

טעות מספר 4 –אחריות על הסוללה והמטען יש לשים לב לאחריות הניתנת לגבי הסוללה והמטען – לפעמים האחריות עליהם קצרה בהרבה מזו הניתנת לגבי המחשב עצמו.

אלו הטעיות הנפוצות ביותר בזמן קניית מחשב נייד שבהן נכשלים אנשים שמבינים טוב את החלק הטכני של המחשב.

בנוסף אנחנו ממליצים לא למהר לקנות מחשבים ב"מבצע" אלה לבדוק את כל פרטים הרשומים מעלה.

קנייה נעימה ומוצלחת

צוות "ברק מחשבים".

הערה: אם אתם חושבים שכתבה זו עשויה לעניין את מי ממכריכם – אנה שילחו אותה אליהם

בכל שאלה ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 08-6752860או דרך האתרשלנו.בדיקת מחשב נייח או נייד במעבדה אינה כרוכה בתשלום.
Share this post: