המחשב הנייח שלך לא מציג תמונה. מה לעשות? (מדריך קצר)


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

את ניגשת למחשב ברוב חדווה ולוחצת במיומנות ומומחיות על כפתור ההפעלה, מיד המחשב מגיב: אורות קטנים נדלקים ומהבהבים ברוב חן, אוושה עדינה בוקעת מהמאווררים ומשרה רוגע ובטחון סביב. את מתרווחת בכיסא הארגונומי ומחכה, כי הינה כי כן, עוד רגע קט ושולחן העבודה המוכר והטוב יופיע על המסך ומיד אחרי כן, כל החלונות והחברים הטובים והמוכרים.

אבל – שומו שמיים! שוד ושבר! המסך נישאר שחור כמו ליל עלטה בסוף חודש – אין תמונה על המסך – אי אפשר לעשות דבר עם המחשב! – – – דרך אגב, אם אתה קורא את המדריך הזה כנראה זה כבר קרה לך.

אין מתונה על המסך -no signal

אל ייאוש – הנה כמה וכמה דברים שתוכלו לעשות על מנת להחזירו למוטב, אבל זאת רק לאחר שת

תגברו על היצר העז לבעוט במחשב

ולשלוח אותו לעולם שכולו טוב.

 

אלה הבדיקות שכדאי לבצע על מנת למצוא מקור לבעיה:

1. מסך – דבר ראשון יש לבדוק שהמסך מופעל. בדרך כלל ישנה נורית קטנה שאמורה לזהור באור ירוק. אם היא כבויה אזי המסך כבוי ויש להפעילו באמצעות המפסק.

דבר שני יש לבדוק שהמסך מחובר היטב למחשב. הבדיקה פשוטה; יש לנתק את הכבל המחבר ולחברו מחדש. דבר שלישי המסך הינו רכיב שעלול להתקלקל. אם אין תמונה כאשר הוא מחובר למחשב שלך, כדאי לחברו אתו למחשב תקין על מנת לוודא שלא המסך הוא הרכיב הלא תקין.

 

2. מגעי זיכרון פנימי וכרטיס מסך – עם חלוף הזמן, המגעים החשמליים של הכרטיסים המותקנים במחשב צוברים שיכבה של תחמוצת. כאשר דבר זה מתרחש, אותם רכיבים מפסיקים לתפקד כראוי. הסרת שכבת התחמוצת עשויה להחזיר אותם לתפקוד טוב. על הדרך לעשות זאת אפשר לקרוא כאן

 

3. כרטיס מסך – לכרטיס המסך, כמו לכל מכשיר אלקטרוני, אורך חיים מוגבל. אם נפל החשד על כרטיס המסך, כדאי לבצע בדיקה וויזואלית,לוודא שאין קבלים נפוחים ולבדוק את תקינותו של המאוורר (אם יש). ליתר ביטחון כדאי לנסות כרטיס מסך חלופי.

 

4. זיכרון – ליחידות הזיכרון במחשב יש תפקיד חיוני. אפשר להחליף את אלה המותקנות במחשב ביחידות חדשות – יתכן ופעולה זו תחזיר את התצוגה התקינה.

 

5. ספק כוח – גם לספק הכוח יש תפקיד חיוני – גם כאשר המחשב פועל, הנוריות דולקות והמאווררים עובדים, הכול ניראה לכאורה תקין, אפשרי שהספק התיישן ונחלש והמתחים שהוא מספק אינם נכונים ובגלל זה אין תמונה על המסך. אחרי בדיקת זיכרונות וכרטיס מסך מומלץ מאוד לבדוק את המחשב עם ספק כוח אחר.

 

6. לוח אם – לאחר שנבדקו כל הרכיבים דלעיל ומצאנו שהם תקינים, אזי החשד נופל על לוח האם.

לוח האם הינו רכיב מרכזי ולא זול. את לוח האם רצוי לבדוק ולהחליף, אם יש צורך, במעבדה מקצועית.

 

 

איתי קליין

Share this post: