רישוי תוכנה לעסק: או איך לא ליפול קורבן לתוכנה לא מקורית

תוכנות שאינן מקוריות, יכולות להזיק לעסק ולא רק בגלל שהשימוש בהן אינו חוקי, אלא הוא יכול לפגוע ביעילות וטיב העבודה. תוכנות לא מקוריות עלולות להכיל באגים ווירוסים שונים, העלולים לגרום למגוון תקלות במחשבכם כשהחמורה שבהן היא פגיעה בדיסק הקשיח. כמו כן, תוכנות אלו לא מקבלות אחריות ותמיכה טכנית מהספקים המקוריים ולכן גם אינן ניתנות לשדרוג ועדכון.

האחריות על רישוי תקף ומתאים הינה של בעל העסק. חשוב מאוד לבדוק מה טכנאי המחשבים שלך התקין במחשבך. לא כל טכנאי מחשבים עבר את ההכשרות המתאימות ולכן לא כולם יודעים כיצד לבחור את רישיון התוכנה המתאים ביותר עבור העסק שלך.

ברק מחשבים -רישוי תוכנה

  • פעמים רבות גרסת הרישיון שקיימת לא תואמת לגרסה המותקנת במחשב. זו יכולה להיות הגרסה של מערכת הפעלה או הגרסה של ערכת אופיס. דבר זה קורה בדרך כלל כאשר טכנאים מתקינים גרסה גבוהה יותר ממה שהייתה קיימת במחשב. לדוגמה: מחשב נרכש עם רישיון ל- WINDOWS7 גרסת HOME PREMIUM, אך בפועל אחרי התיקון מותקנת במחשב גרסת ULTIMATE.
  • שימוש בגרסה ביתית של אופיס בעסק – לאופיס גרסאות שונות המותאמות לצרכי המשתמש. חל איסור להשתמש בעסק בגרסה המיועדת לשימוש ביתי.
  • שימוש באנטיוירוס חינמי בעסק – רוב יצרני האנטיוירוס לא מאפשרים שימוש בגרסה החינמית שלהם בבית עסק. משום שהאחריות על רישוי תוכנה היא של בעל העסק (ולא של מי שהתקין את התוכנה הלא מקורית) אנו ממליצים לכם לבדוק מול הטכנאי שלכם שיש רישיון לכל תוכנה המותקנת במחשב.

מידע נוסף בנושא זה תוכלו למצוא באתר של Microsoft

אם אתם זקוקים לייעוץ בקשר לרישוי תוכנה, דרכי הבדיקה וההתאמה אתם יכולים לפנות אלינו.

Share this post: