איזה אנטי ווירוס לבחור…


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

תיקון מחשבים באשקלון, באשדוד, בשדרות, בקרית גת

מהו אנטי וירוס ולמה חשוב שיהיה לנו כזה במחשב?

אנטי וירוס זוהי תוכנה שנועדה להגן על המחשב (ועל המידע האישי) שלנו מפני הסכנות המצויות ברשת, אליהן הוא נחשף בעת הגלישה באינטרנט ואף מקבצים המתקבלים במייל: וירוסים, תולעים, סוסים טרויאניים ותוכנות זדוניות למיניהן. האנטי וירוס הוא ההגנה המינימלית לה המחשב זקוק.

 

ישנם סוגים שונים של אנטי וירוסים, יש חברות שונות, יש חינם ויש בתשלום. מה ההבדל ביניהם?

ההבדל העיקרי בין תוכנת אנטי וירוס חינמית לגרסתה בתשלום הוא נפח הנתונים. כלומר מידת היכולת שלה לזהות את סוגי המזיקים ולהסירם. ההבדל בין החברות השונות מתבטא בעיקר באופן תפעול התוכנה, התכונות שלה – כלומר מידת הידידותיות למשתמש. אנטי וירוס חזק וטוב, ייבחן כל קובץ שהמחשב ייתקל בו באופן מעמיק ומיטבי, אך דבר זה עלול לגרום להאטת פעילות המחשב, מצד שני אנטי וירוס חלש לא יאט את פעילות המחשב אך גם לא יספק את ההגנה לה המחשב זקוק.

 

כיצד נדע מה לבחור?

גרסאות החינם נועדו בעיקר על מנת להתנסות בתוכנה, ללמוד את תכונותיה ולבחון האם היא מתאימה לנו. ברגע שמצאנו תוכנה שמבחינתנו נוחה לשימוש (מופעלת באופן אוטומטי או לא? מתריעה באופן מתמיד או לא?), מומלץ לרכוש את הגרסה בתשלום, דבר שיבטיח, ברוב המקרים, את איכות ההגנה וייתן לכם גם מערך תמיכה תפעולי מתאים.

מהניסיון שלנו, במעבדת ברק מחשבים, מספר רב מהמחשבים המגיעים אלינו אשר ומותקן בהם רק אנטי וירוס חינמי מכילים וירוסים. לעומת זאת, מחשבים המגיעים אלינו ומותקן בהם אנטי ווירוס בתשלום, הם  לרוב נקיים מווירוסים.

עובדה מעניינת:  כמות הווירוסים בגבוהה ביותר שנתקלנו בה במעבדת "ברק מחשבים" היא 37673 – כל זה במחשב אחד!

 
37000 וירוסים במחשב אחד
 

זכרו! אפילו אנטי וירוס חזק וטוב לא יגן על המחשב אם לא נקפיד על כללי בטיחות לגלישה באינטרנט.

יש לכם שאלות נוספו? כתבו לנו ונענה בהקדם!

Share this post: