?לא גיבית את הקבצים? התמונות נמחקו? מה מומלץ לעשות בכדי שזה לא יקרה

כל מי שרוצה לשמור על קבצי התוכן שלו, כלומר: תמונות, מסמכים, וידאו שירים, מכתבים וכד', צריך לבצע גיבוי שלהם על מנת שתהיה לו האפשרות לשחזרם במקרה שהדיסק הקשיח יהרס, או חלילה המחשב ייגנב…

אבל הגיבוי, הוא בדיוק מסוג הדברים שמרביתנו חושבים שצריך וכדאי, ולמרות זאת לא ממהרים עם העיניין ומזניחים את הנושא וכךבעצם אנו נמנעים מלהגן על המידע שהוא כה יקר ערך עבורנו…

הדרך הקלה והפשוטה לגבות, היא לאחסן את הקבצים על דיסק חיצוני, חברות תוכנה רבות פיתחו תוכנות לצורך כך ואפילו מיקרוסופט כללה במערכת ההפעלה שלה כלים שמיועדים להקל על ביצוע הגיבוי. למרות זאת, מרבית המשתמשים לא טורחים להתקין את התוכנות האלו ומי שכבר מתקין לא תמיד יודע כיצד לתפעל אותן.

מהנסיון שלנו, במעבדת "ברק מחשבים", יש לא מעט אנשים שחיכו יותר מדי עם ביצוע הגיבוי, עד שכבר היה מאוחר מדיי והקבצים שלהם פשוט אבדו. במקרה אחד, תמונות משפחתיות משש השנים האחרונות, היו שמורות במחשב הנייח בלבד. אחרי הפסקת חשמל פתאומית, הדיסק הקשיח הפסיק לעבוד וכל הקבצים האישיים נמחקו. במקרה השני, בגלל שהמחשב הנייד נפל ללקוח בעודו פועל, הדיסק הקשיח נהרס ועבודת הגמר לאוניברסיטה שהייתה שמורה על השולחן עבודה בלבד, אבדה.

חשוב מאוד שמערכת הגיבוי שנבחר תהיה מצד אחד פשוטה וקלה לשימוש ומצד שני אמינה וזאת על שנוכל לבצע את הגיבוי והשיחזור בכוחות עצמנו (ללא טכנאי), וכדי שנוכל לעדכן את הגיבוי מעת לעת ולשחזר ממנו בקלות וביעילות.

חברת Clickfree  הקנדית זיהתה את הצורך הזה ופיתחה התקן גיבוי אשר דואג לביצוע הגיבוי באופן אוטומטי וללא צורך בהתקנת תוכנה נוספת ממקור אחר. לכן  Clickfree זה האופציה המומלצת מבחינתנו. אמצעי גיבוי אמין, קל ונוח לתפעול.

 

סרטון הסבר קצר על מערכת גיבוי Clickfree

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר Clickfree
בכל שאלה ולרכישת המוצר אתם מוזמנים לפנות אלינו, צוות ברק מחשבים

(בכל מקרה, כמשנה זהירות אנו ממליצים לגבות מדי פעם את קבצי התוכן לאמצעי פשוט וקבוע כגון דיסק)

Share this post: