מחשבי MAC

מחשבי MAC הם הטובים בעולם!

האומנם?

בואו ננפץ כמה מיתוסים

 

אין ויכוח לגבי כך שהמוצרים של חברת Apple הם איכותיים מאוד, אך פעמים רבות אנשים מייחסים למוצרים אלו מעלות שאינן בהכרח מבוססות או לחלופין פוסלים מוצרים מקבילים ואיכותיים לא פחות בהתבסס על הנחות אלו.

1. מחשבים ניידים של MAC בנויים בצורה פשוטה לתפעול ועל כן גם לתיקון.

   לא נכון.  מחשבי MAC הניידים מורכבים מחלקים יעודיים המותאמים ספציפית להם, כלומר בהרבה מקרים, לא ניתן להשתמש בחלקים סטנדרטים. אם כך, שוק הרכיבים של הספציפי של MAC הוא קטן ועל כן מצומצם ועל כן יקר יותר, לפי עיקרון ההיצע וביקוש, לכן לעיתים קשה יותר להשיג את הרכיב אותו מעוניינים להחליף.

2. מחשבי MAC הם פשוטים יותר לתפעול.

לא נכון. פשוט לתפעול או לא, זה עניין סובייקטיבי. מה שקל עבורי לא בהכרח קל עבורך או מתאים לצרכיך. הרבה פעמים נראה לנו שמערכת הפעלה מסוימת קלה רק משום שהיא מוכרת לנו ואנו רגילים אליה. במידת האפשר כדאי פשוט להתנסות באלטרנטיבות ולראות איזו מערכת הפעלה מתאימה יותר לצרכים שלי ונוחה יותר עבורי.

3. מחשבי MAC בטיחותיים יותר לשימוש משום שהם לא "נדבקים" בוירוסים.

לא נכון. כל מחשב שלא תותקן בו תוכנת אנטי וירוס יעודית (ולא חינמית) עלול להידבק בוירוסים. עניין זה לא קשור כלל לסוג המחשב או איכותו. בשל כך, קיימות בשוק אינספור תוכנות אנטי וירוס  יעודיות. רק לאחר התקנת אחת מהן (שוב בהתאם לצרכינו) המחשב יהיה מוגן עד כמה שניתן. (חשוב לזכור שכמו הוירוסים בטבע גם וירוסי מחשב מתחדשים ומשתנים בתדירות גבוהה).

לסיכום ניתן לומר שבשוק שופע מוצרים שיש כיום, חשוב שכל אחד יגדיר לעצמו לאיזה שימושים מיועד המחשב, יתנסה במידת האפשר במערכות ההפעלה השונות ורק אח"כ יחליט מה הוא המחשב האופטימלי עבורו. כמובן שכדאי ומומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מהימן שאנו סומכים עליו.

Share this post: