החלטנו שהולכים על נייד! איך נחליט איזה?


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

wonder

 

כאשר אנו מתכוונים לרכוש מחשב נייד יש לקחת בחשבון מהם הדרישות שלנו מהמחשב. אחרי שנגדיר לעצמנו מה הן הדרישות שלנו מהמחשב יהיה לנו יותר קל לבחור מתוך המגוון הרחב של המחשבים הקיימים. נתמקד בשני קרטריונים עיקריים: רמת הניידות ורמת ביצועbhhsים.

ניתן לחלק לשלוש רמות ביצועים עיקריות, שהבחירה באחת מהן תקדם אותנו לקראת בחירת המוצר האופטימלי עבורנו:
1. בסיסי – גלישה באינטרנט ולמידה, כולל תוכנות למידה בסיסיות כדוגמת Office.
2. עבודה – עריכת מוסיקה, סרטים, תמונות וגרפיקה ממוחשבת כדוגמת Adobe Premier.
3. גיימר – משחקים עתירי גרפיקה.
כמובן שכל מקרה לגופו ובכל קטגוריה יש פרמטרים שונים, אך מנסיונינו זו הדרך הטובה ביותר לבחור מחשב נייד.

לאחר שבחרנו מה רמת הביצועים שלה אנו זקוקים (בסיסי/עבודה/גיימר) יש לקחת בחשבון
הבדל מהותי ומרכזי ביותר במחשב נייד והוא רמת הניידות. חשוב להבין שככל שרמת הניידות גבוהה יותר – רמת הביצועים נמוכה יותר, ולהפך, ככל שרמת הביצועים גבוהה יותר – רמת הניידות נמוכה יותר. כדי להבין נקודה זו לעומק נצטרך להבין קודם כל מה משפיע על מידת הניידות ובמה תלויה רמת הביצועים.

choosing-a-netbook-or-portable-buying-guide

ניידות
מידת הניידות מושפעת הן ממשקל המחשב והן ממשך חיי הסוללה שלו.
משקל: אם אנו צריכים לנייד את המחשב ממקום למקום על בסיס יומיומי (ללימודים, לעבודה) כדאי לבחור במחשב קל. אם אנחנו מניידים את המחשב רק מעת לעת ניתן להתפשר בסוגיית המשקל ולהכריע לפי השיקולים האחרים.
סוללה: משך הזמן של שימוש במחשב ללא טעינה. אם מניידים בעיקר בין המשרד לבית –
אז אין בעיה כי תמיד יש מקור חשמל זמין כל שכן אם המחשב נשאר תמיד באותו מקום ומחובר בצורה קבועה לחשמל. אך אם אתם רוצים או זקוקים למחשב שיעבוד שעות רבות ללא טעינה (כיום המקסימום נע בין 6-8 שעות) עלינו לוודא שהמחשב אכן עומד בדרישות אילו.

ביצועים
רמת הביצועים קשורה למפרט חומרת המחשב (מעבד, כרטיס מסך, כרטיס זיכרון, דיסק קשיח)

מעבד: ככל שהמעבד חזק יותר, מהירות המחשב גבוהה יותר וביצועי הגרפיקה יהיו טובים יותר.

כרטיס מסך: ככל שכרטיס המסך (מאיץ גרפי) חזק יותר, ביצועי הגרפיקה יהיו טובים יותר ומהירות המחשב תשתפר.

כרטיסי זיכרון:
ככל שכרטיסי הזיכרון הנייד (המקובעים בתוך המחשב) עובדים במהירות גבוהה יותר נוכל לנצל את המעבד לביצועים גבוהים יותר. ככל שנפח הזיכרון הנייד גדול יותר, כך יש למעבד שטח עבודה גדול יותר לעבוד איתו וזה משפיע באופן ישיר על ביצועיו של המעבד וכן של המחשב כמובן.

דיסק קשיח: ככל שהדיסק הקשיח עובד בצורה מהירה יותר כך ביצועי מערכת ההפעלה
יהיו טובים יותר (כלומר, מה שחשוב הוא מהירות הדיסק ולא נפח האיחסון שבו, אשר אינו קשור באופן ישיר לביצועים אלא לכמה חומר נרצה לאחסן במחשב). כיום יש מחשבים ניידים שמציעים דיסק קשיח SDD שעובד בצורה מהירה מאוד לעומת דיסק קשיח סטנדרטי.

פה המקום להסביר ולהבהיר שהסיבה לכך שככל שרמת הביצועים של המחשב גבוהה יותר ורכיבי החומרה חזקים יותר רמת הניידות תהיה נמוכה יותר היא, שרכיבים אילו דורשים זרם ומתח חשמלי גבוה יותר וכתוצאה מכך הסוללה מתרוקנת מהר (גם אם היא בעלת הספק גבוה) ובנוסף לכך מחשב חזק גם כבד יותר במשקלו משום שהרכיבים גדולים יותר, כבדים יותר ודורשים מחשב גדול יותר פיזית, כך שאנחנו מאבדים את יתרון הניידות.

מחשב שהניידות שלו גבוהה יותר הוא בדרך כלל מחשב בעל ביצועים חלשים יותר
(בדומה להשוואת מחשב נייח לנייד) שכן, בכדי ליצור מחשב קל לנשיאה והתניידות מקצצים בגודלם ומשקלם של פריטי החומרה – מה שאכן יוצר מחשב קל ודק ובעל דרישת חשמל נמוכה יותר- וזה מצידו אכן מגדיל את זמן העבודה ללא טעינה, אך כאמור מפחית את רמת הביצועים שתהייה תואמת לכוח ונפח רכיבי החומרה.

כעת לאחר שאנו יודעים מהי רמת הביצועים שאנו דורשים ומהי רמת הניידות לה אנו זקוקים אפשר להחליט האם אנחנו רוצים מחשב שמצטיין בניידות ולהתפשר על רמת הביצועים או מחשב שמצטיין בביצועים ולהתפשר על מידת הניידות.

 

 

כמובן שבכל שאלה , כמו תמיד,  נשמח לעמוד לשירותכם!

 

נייד אחרונה

Share this post: