כיצד נתגונן מפני וירוסי דיסק-און-קי?


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

 

אין ספק כי דיסק און קי הוא אמצעי האחסון הקל והנוח ביותר לשימוש, בדרך כלל משתמשים בו להעברת מידע בין המחשבים השונים בהם אנו משתמשים (בית, עבודה, סיפרייה, לימודים וכו'). כאן טמון גם החיסרון שלהם  – הפצת וירוסים

sandisk

כותבי וירוסים יצרו המון וירוסים ייעודים לדיסק-און-קיי.  וירוס מסוג זה מזהה את קוד התוכן של הדיסק-און-קי וניצמד אליו. וירוס כזה יכול לפגוע במידע השמור בדיסק-און-קי או שברגע שהדיסק-און-קי  יופעל שוב במחשב אחר, יעבור הוירוס אל המחשב בו הופעל וכך הוירוס מופץ הלאה והלאה.

מה הם האמצעים אותם נוכל לנקוט על מנת למנוע הידבקות הן של הדיסק-און-קי והן של המחשב שלנו?

נראה כי בכדי למנוע הידבקות של הדיסק און קי בוירוס אין הרבה מה לעשות חוץ מלהימנע מהכנסתו למחשבים לא מוכרים – ובעצם כך אנו מאבדים את היתרון שלו.

קודם כל חשוב מאוד לגבות באמצעי אחר את כל החומר שנמצא על הדיסק-און-קי  ולדאוג לאמצעי מיגון אותם נפרט מייד, לפני הפעלתו במחשב נוסף.

בכל פעם שאנו מחברים דיסק-און-קי  למחשב עלינו לבצע בו סריקה לוירוסים, רוב התוכנות (הקנויות ולא חינמיות) לאנטי וירוסים כוללות אפשרות של סריקה של אמצעי איחסון נשלפים. בד"כ אופציית הסריקה מופעלת אוטומטית בעת חיבור ההתקן הנשלף ומופיעה תיבת דו-שיח המבקשת את אישורנו לביצוע הסריקה.

לרוב, ברגע שהדיסק און קי מוכנס למחשב הוא מופעל אוטומטית, כלומר לפני שביצענו סריקה לאיתור וירוסים ואז זה כבר עלול להיות מאוחר מדי. הוירוס יחדור אל המחשב וייפגע בקבצים ובתוכנות  שבמחשב. כדי למנוע זאת עלינו לבטל במחשב את אופציית ההפעלה האוטומטית של התקני איחסון נשלפיםאם נעשה כן, נוכל קודם כל לבצע סריקת וירוסים ורק אחר כך נפעיל ידנית את הדיסק און קי.

בכל מקרה חשוב מאוד לא לפתוח תיקיות או קבצים חשודים שאינכם מזהים. יכול להיות שלא תזהו את שמם של הקבצים או שיהיו בעלי שם של מסמך קיים אך סיומת (סוג קובץ) שונה ממה ששמרתם – רוב הסיכויים ששם נמצא הוירוס.               verbatin

לסיכום, שני צעדים עיקריים להגנה מפני וירוסי הדיסק-און קי:

1.  במחשב שלנו לבטל את אופציית ההפעלה האוטומטית של אמצעי איחסון נשלפים

2. בכל פעם שאנו מחברים התקן איחסון נשלף אל המחשבלסרוק את ההתקן באמצעות האנטיוירוס

Share this post: