מחשבים ניידים – השוואה – יתרונות וחסרונות

אפשר לחלק את המחשבים הניידים לחמש קטגוריות עיקריות (לפי גודל המסך):

1. 10-12 אינץ' הקלים ביותר לנשיאה (ultraportable)

2. דק וקל (Thin &Light)

3. בינוניים 14-16 אינץ'

4. 17 אינץ' ומעלה – משמשים בדרך כלל כתחליף לנייח (Desktop Replacement)

5. טאבלטים

 

clip_image002_thumb[6]

לכל סוג יתרונות וחסרונות. כפי שציינו במדריך הקודם, ניתן לומר, שבדרך כלל קיים יחס ישיר בין גודל הנייד לבין רמת הביצועים שלו.

בטבלה זו ננסה לתמצת את ההבדלים העיקריים:

קטגוריה יתרונות חסרונות
10-12 אינץ' עיצוב יפה. תופסים מעט נפח בתיק, קלים ונוחים מאוד לנשיאה. ביחס לגודל הסוללה , חיי סוללה ארוכים.

clip_image003

רמת ביצועים נמוכה, (לא מתאימים למשחקים עתירי גרפיקה, למשל)  מסך ומקלדת קטנים שאינם נוחים לעבודה. לא תמיד יש את כל הכניסות והיציאות להן נזדקק. מגיעים ללא כונן אופטי (אפשר להשתמש בכונן אופטי חיצוני)
דק וקל מרשימים – העיצובים היפים והמוצלחים ביותר בתחום זה. מעבד חזק יחסית לגודל, כך שרמת הביצועים טובה יחסית. גודל מסך נוח לצפייה, משך חיי סוללה ארוכים. כשמם הם קלים ונוחים לנשיאה. דיסק קשיח SSD מהיר שמשפר את ביצועי Windows. יקר, גודל המסך בינוני ולכן צריך לוודא שמתאים לצרכינו. לא תמיד יש את כל הכניסות והיציאות להן נזדקק, חשוב לוודא זאת לפני הרכישה. כמו כן, מגיע ללא כונן אופטי.

clip_image004

14-16 אינץ' רמת ביצועים טובה, כולל כונן אופטי מובנה. מקלדת ומסך נוחים לעבודה.clip_image005 בד"כ שוקלים יותר מ 2.5 ק"ג, לא אופטימליים לניוד רב. חיי סוללה לא ארוכים, לבדוק לפני הקנייה אם מתאים לצריכנו והאם ניתן לשים סוללה בעלת הספק גבוה יותר.
תחליף שולחני עוצמה וביצועים גבוהים מאוד. מסך ומקלדת רחבים ונוחים לצפייה/הקלדה. כולל כמובן כונן אופטי מובנה ובד"כ יש בו את האופציות של כניסות ויציאות שאנו עלולים להצטרך בהמשך הדרך. מעל ל 3 ק"ג, לא נוחים לניוד. משך חיי סוללה קצר. clip_image006
טאבלטים ניידות מירבית. צג מגע, זיהוי כתב יד, כך שקיימת אופציה לכתיבה ללא מקלדת (ואז הפיכה לטקסט). חיי סוללה ארוכים יחסית. כיום משמש בעיקר לצרכי פנאי, כאשר קיימות אינסוף אפליקציות שניתן להוסיף לו.

clip_image007

 

רמת ביצועים לא גבוהה במיוחד, בשל סוג המסך, בחלקם יש מעין ברק שקצת פוגם בחווית הצפייה. לא כוללים, כמובן, כונן אופטי.

 

 

בכל שאלה אתם מוזמנים לפנות אלינו דרך האתר או בפייסבוק

Share this post: