מה זה כונן קשיח SSD?


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

אם ביצעתם סקר שוק לקראת רכישת מחשב חדש, בוודאי נתקלתם במושג SSD .SSD הוא סוג חדש יחסית של דיסק קשיח ולו יתרונות רבים. לפני שנפרט עוד על ה SSD, נסביר בקצרה שתפקיד הדיסק הקשיח ככללהוא לשמש כאמצעי הזיכרון העיקרי והמרכזי של המחשב, עליו נשמרים כל קבצי מערכת ההפעלה ותוכנות שונות שאנו מתקינים במחשב.

SSD הוא זיכרון המבוסס על שבבים אלקטרונים, להבדיל מדיסק קשיח רגיל (HHD) המורכב מזרוע מכנית הרושמת את המידע על מעין דיסק מסתובב (מנגון מגנטי). עצם היותו אלקטרוני נותן ל SSD את את היתרון המרכזי שלו –  זמן גישה (שליפה מזכרון) קצר מאוד ביחס ל HDD, זה הופך את מהירות העבודה של המחשב לגבוהה יותר ועל כן את המחשב ליעיל יותר. ל SSD עוד יתרונות רבים ביחס ל HHD: צריכת חשמל נמוכה יותר, יוצר פחות חום, פחות רגיש לפגיעות, עובד ללא רעש סטטי. שני החסרונות העיקריים של ה SSD לעומת ה HHD הוא שנפח הזיכרון המקסימאלי של ה SSD קטן יותר והעלות שלו גבוהה יותר. כלומר עבור נפח זיכרון באותו גודל נשלם יותר ב SSD מאשר ב HHD.הדרך להנות מהיתרונות של שני הסוגים הוא להרכיב במחשבכם אחד מכל סוג. כך נתקין  את מערכת הההפעלה והתוכנות המרכזיות ב SSD ונשמור על מהירות עבודה גבוהה. את קבצי התוכן שונים כגון: תמונות, וידאו ומסמכים שתופסים נפח איחסון רב, נוכל לאחסן ב HHD.

* כונן קשיח SSD (מימין) לעומת כונן קשיח HDD

 

 

  • מאמר זה נלקח מתוך ניוזלטר מס' 21 מאי-יוני 2012 של ברק מחשבים
  • ניתן להצטרף לקבלת הניוזלר החודשי, כתבו אלינו  דרך האתר  או  הפייסבוק
Share this post: