עד כמה באמת חשובה מהירות המעבד במחשב האישי?


Warning: Use of undefined constant videoembedder_options - assumed 'videoembedder_options' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/esetisra/barakpc.co.il/wp-content/plugins/video-embedder/video-embedder.php on line 306

טכנאי מחשבים אשקלון

או במילים אחרות: האם כדאי לבזבז כסף רב על CPU מנופח מחשיבות אם כל מה שאתה בעצם עושה זה להסתכל ביו-טיוב?

בימים עברו, בחירת מחשב היתה משימה קלה: רכשת את אותו אחד בעל המעבד המהיר ביותר שיכולת להרשות לעצמך כלכלית. וידעת איזה מעבד היה הכי מהיר (פחות או יותר) על ידי בחינת הדירוג המספרי של מהירות השעון שלו.

כיום זה הרבה יותר מתוחכם. רק טכנאים שהם מהליבה הקשה ביותר (ואלו שיש להאם הסבלנות לחפש בגוגל) יודעים את ההבדל שבין, נגיד, AMD A4-3305M והליבה של אינטל I3-2350M. וגם אז, האם זה באמת חשוב?

יש טיעון חזק לכך שביצועי המעבד של מחשב, שהוא בעלות רכישה ראשונית נמוכה יחסית, טובים די עבור רוב המשתמשים. במיוחד כשמדובר באנשים המשתמשים במכונות שלהם בעיקר עבור עיבוד תמלילים, שליחת דוא”ל וגלישה באינטרנט. לעומת זאת, ברור שישנם אנשים מסוימים הזקוקים לכל כוח העיבוד שהם יכולים להשיג, אבל אז לרוב מדובר בגרפיקה או פעילות אינטנסיבית כמו משחקים, עריכת וידאו או פוטושופ. כאן אתה צריך מחשב שולחני או מחשב נישא עם כרטיס וידאו סביר . אם כך במצב הזה ליבה כפולה לעומת ליבה יחידה לעומת ליבה כלשהי הופכים להיות פחות משמעותיים.

ישנו עוד גורם היכול השפיע על כלל ביצועי המחשב. אחד היכול להתעלות למעשה על החומרה שיש בידך. לדוגמה, יש לי ליבה הכי טובה יחסית של מעבד I5 עם 8GB ב- RAM, כונן קשיח של 750GB, כרטיס גרפי וכדומה. הוא בקושי בן שלוש שנים, ואתה יודע מה? הוא איטי מאוד בהשוואה למחשב הנישא הזול בעל הליבה הכפולה שרכשתי לפני פחות משנה. עובדה שלוקח לו מספר דקות לאתחל ולעתים קרובות הוא נראה תקוע סתם ללא סיבה. יודע למה? ווינדוז.

כן אפילו מערכת מהרובד העליון של החומרה יכולה להפוך לעיסת דבשה כאשר עורקיו של ווינדוז הופכים סמיכים. זהו דבר המתרחש לפי ניסיוני אחת לשניים עשר עד שמונה עשר חודשים. אכן, אי מודה כי התקנתי והסרתי הרבה מאוד תוכנות מהמערכת הראשונית שלי, בעוד שעל המחשב הזול שלי אין יותר מאשר דפדפן גוגל כרום ומיקרוסופט אופיס.

במילים אחרות, הוא רץ באופן רזה, לכן הוא נשאר מהיר אפילו כאשר חומרה מהירה יותר נופלת. אבל זה רק מוכיח את טענתי: אפילו מחשב איטי יכול לבצע את העבודה, במיוחד אם אתה דבק במשימות מחשב בסיסיות.

לייעוץ בקניית מחשב ניתן לפנותו אלינו

Share this post: